Individuāla pieeja
 
Mūsdienu aparatūra
Pieejamas cenas
 

Zobakmens noņemšana

Zobakmens sastāv no cietiem minerālu nogulsnējumiem brūnā krāsā - no gaiši brūna līdz samērā tumši brūnam. Šie cietie aplikumi rodas no mīkstiem aplikumiem, kas parādās uz zobiem, ja tos netīra, to sastāvā ir kalcijs, magnijs, fosfors u.c. no barības vielām, kā arī no siekalām. Zobakmens var veidoties pastiprināti, ja ir nesabalansēts uzturs, pastiprināta siekalu izdale, ja netīra zobus, neievēro mutes higiēnu. Ja netīra zobus, zobakmens var rasties jau 2 nedēļu laikā. Ir arī dažas antibiotikas, kas pastiprina zobakmens veidošanos. Ļoti stipri zobakmens veidojas smēķētājiem (nikotīna ietekmē). Izšķir virssmaganu un zemsmaganu zobakmeni. To, ko mēs redzam uz zobiem, ir virssmaganu zobakmens; tā ietekmē var rasties smaganu asiņošana, sevišķi tīrot zobus, gingivits, kā arī kariesu veicinošs faktors. Zemsmaganu zobakmens ir paradontozes attīstības cēlonis.

Zobakmeni var likvidēt stomatologs ar dažādu instrumentu palīdzību.

Svarīgākais faktors zobakmens profilaksē ir pareizi un regulāri tīrīt zobus. Tagad ir iespējams iegādāties modernas zobu birstītes, kurām ir dažāds saru garums, un kustīga galviņa, ar kuras palīdzību var piekļūt grūti pieejamām vietām mutes dobumā. Zobu birstīti jānomaina vienu reizi 3 mēnešos. Zobu birstītes ir mīkstas, vidēji cietas un cietas. Kāda zobu birstīte ir labāk piemērota jums, pateiks zobārsts, ņemot vērā smaganu un zobu stāvokli.

Bērniem ir mīkstās zobu birstītes. Jo agrāk bērnu iemāca tīrīt zobus, jo labāk - tas ir drošs līdzeklis kariesa profilaksei.

Zobus jātīra no rīta pēc brokastīm un vakarā pirms gulētiešanas.

Sākumā tīra augšžokli, sākot no zobu ārpuses, tad - iekšpusē. Vispirms iztīra sānu zobus, pēc tam - priekšējos zobus. Zobi augšžoklī jātīra no augšas uz leju.

Apakšžokli tīra tādā pašā secībā, tikai zobu birstīti virza no lejas uz augšu. Katra "sektora" tīrīšanas ilgums ir vismaz 10 reizes vienā virzienā.

Zobi jātīra ļoti rūpīgi, jo zobakmens visātrāk rodas zobu birstītei grūti pieejamās vietās. Tāda vieta ir augšžokļa iekšējā mala.

Var izmantot arī zobu diegus, tos var lietot pēc katras ēdienreizes.

Zobu aplikumu labi notīra svaigi augļi un saknes, piemēram, āboli, burkāni, kāposti u.c. Sevišķi tas ieteicams bērniem, kuri vēl zobus netīra.

Var ieteikt arī košļājamo gumiju, bet, ja ir daudz plombētu zobu, tad labāk no tās atteikties.

Ir zināmi iebildumi pret zobu pastas lietošanu ar balinošu ietekmi. Tie zobakmeni nenoņem, bet dažreiz bojā zobu emalju. Vajadzētu lietot zobu pastu, kas satur fluoru un kura der visiem ģimenes locekļiem.

Lai būtu skaisti un veseli zobi, jāievēro mutes dobuma higiēna, visu gadu jāēd svaigi augļi un saknes, katru pusgadu jāapmeklē savs zobārsts.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
      PAKALPOJUMI

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   
Copyright©2010 Tari