Individuāla pieeja
 
Mūsdienu aparatūra
Pieejamas cenas
 

Zobu implanti

Zoba implants ir titāna skrūve, kuru iedzīvina žokļa kaulā zaudētā zoba vietā.

Zoba implants ir ideāls risinājums cilvēkiem, kuri dažādu iemēslu dēļ pilnībā zaudējuši savu dabīgo zobu. Implants dod iespēju iegūt pamatni tālākai protezēšanai, lai izveidotu mākslīgo zobu (kroni), kas izskatīsies un funkcionēs tāpat, kā dabīgs zobs.

Zobu implantācijas process

Pirms veikt zobu implantāciju zobārsts implantologs vispirms novērtē pacienta vispārējo veselības stāvokli, veic dentālos rentgenuzņēmumus un pārbauda mutes dobuma mīksto un cieto audu stāvokli, kā arī žokļu kaula blīvumu.

Zoba implantēšanas process sevī ietver implanta ievietošanas operāciju (ķirurģiskā daļa) un kroņa izgatavošanu (protezēšanas daļa).

Pirmajā – ķirurģiskajā – posmā žokļa kaulā tiek sagatavota vieta, kas pēc formas un izmēra precīzi atbilst izvēlētajam implantam. Pēc tam, kad implants ievietots, jāgaida 3 – 6 mēneši, kāmēr notiek osseointegrācijas process (saaugšana ar kaulu). Tad ārsts atsedz smaganu un ieliek tajā speciālu smaganu formētāju, lai ap topošo zobu izveidotos pareizas smaganu kontūras. Pēc 2 nedēļām var sākt protezēšanu.

Otrajā – protezēšanas posmā – tiek ņemts nospiedums un izgatavots metālkeramikas kronis, kas pēc izskata neatšķirsies no dabīgā zoba un funkcionēs pilnībā.

Implantācijas operācijas veiksmes procents

Arī ar zobu implantiem var būt klīniskās neveiksmes, bet, par laimi, tās gadās ļoti reti. Neveiksmes iespēja ir atkarīga no implanta vietas mutē, kā arī no tā vai implants tiek ievietots dabīgajā vai pārstādītā kaulā. Ļoti svarīgs faktors ir arī smēķēšana.

Atsaucoties uz statistikas datiem, implantu funkcionēšana veiksmīgi norit 95% gadījumu, ja tie ir dabīgajā kaulā, un 85-90% - pārstādītajā.

Zobu implantu priekšrocības

  1. Estētisku un funkcionālu problēmu risinājums – uz implantiem balstīti kroņi pēc izskata, funkcionēšanas un sajūtas neatšķiras no dabīgiem zobiem.

  2. Ilglaicīga un droša funkcionēšana – implants tiek gatavots no bioloģiski saderīga titāna, kas ir draudzīgs cilvēka audiem, tāpēc tas ir drošs un funkcionē visu mūžu. Tālākā ārstēšana ir nepieciešama ļoti retos gadījumos.

  3. Iespēja pilnvērtīgi baudīt dzīvi:

  • Smaidīt – implanti rada perfektu estētisko rezultātu, kas uzlabos jūsu smaida kosmētisko izskatu.

  • Ēst – zobu implanti, atšķīrībā no zobu protēzēm, ļaus jums atgūt spējas kvalitatīvi košļāt un baudīt daudzveidīgu ēdienu.

  • Runāt – zobu implanti ļauj runāt dabīgā balss tonī, bez muskulatūras sasprindzinājuma. Neviens pat nenojautīs, ka jūsu zobi ir mākslīgi!

Rūpes par zobu un žokļa veselību – implanti aptur žokļu kaula zudumu un smaganu recesiju (smaganu līnijas atkāpšanos). Tā kā ārstēšanā netiek iesaistīti blakuszobi, jūsu dabīgie zobi paliek neskarti.


 

 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
      PAKALPOJUMI

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   
Copyright©2010 Tari